Jak skutecznie leczyć ropnia okołoodbytniczego?

Witam. Dnia 30 marca miałam zabieg nacięcia ropnia okoloodbytniczego. W dniu 10 maja po raz kolejny ropa się zebrała i znów było konieczne nacięcie. Dziś tj 13 maj odcZuwam dziwne zgrubienie przesuwające się do zewnętrznej strony pośladka. Jest to twarde obawiam się że po nacieciu coś znów jest nie tak. Co to ode być ? DZiękuję za odpowiedź . Nadmieniam ze stwierdzono po USG przetoke której lekarz nie może zlokalizować.

Witam , jedynym skutecznym leczeniem tej choroby jest leczenie operacyjne przeprowadzone przez specjalistę , który się tym zajmuje!!! Należy zlokalizować przetokę ,by potem wyciąć ją razem z ropniem-w zdrowych tkankach!!! Oczywiście w osłonie odpowiedniego antybiotyku! Sprawa nie jest łatwa,ale da się wyleczyć radykalnie przez odpowiedniego chirurga!!! z.żurawski