Jak skutecznie leczyć się z alkoholizmu?

Witam! Jestem alkoholikiem od 10 lat. W grudniu trafiłem na detoks a w styczniu na leczenie odwykowe. Po wyjściu z leczenia od razu się upiłem, później miałem 2 tygodnie przerwy i znów powrót do picia? Chodzę na terapię indywidualna ale nie czuję się gotowy na miting AA. Co mam zrobić ze sobą wg. Was?

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od pogratulowania Panu, że poszukuje Pan dla siebie lepszej jakości życia.
To ma sens!

Odpowiadając na Pana pytanie, zachęcałabym Pana do podjęcia wyzwania i pracy terapeutycznej - jest to dobry czas na terapię, nawet jeśli wymagałaby ona od Pana ciężkiej pracy oraz współpracy z Terapeutą.

Zachęcałabym Pana również do zaproszenia, do swojej codzienności aktywności fizycznej.
Jest takie powiedzenie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
Oraz do przetransformowania swoich nawykowych zachowań na kreatywne, w kierunku odkrywania swojej pasji oraz na skupianiu
się na tym...

Ważnym byłoby, by sięgnął Pan po wsparcie bliskiej i zaprzyjaźnionej Osoby (spoza kręgu).

Te wymienione działania fundamentalnie poprawiłyby u Pana funkcjonowanie w realnym świecie

Wyzdrowienie zależy tylko! od Pana, bo to Pan kreuje swoje życie.
Wierzę, że jest w Panu wystarczająco dużo siły wewnętrznej, by podjąć to wyzwanie wyzdrowienia!

Życzę Panu tylko powodzenia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam, to dobrze że korzysta Pan z pomocy psychologicznej. Terapia to proces. Zadaje Pan sobie ważne pytania. Jeżeli nie czuje się Pan na siłach korzystać z mitingów AA, warto porozmawiać o tym z terapeutą, spróbować wspólnie nad tym zastanowić.