Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 5 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak skutecznie leczyć trądzik u 21-latki?

Witam. Moim problemem jest trądzik. Byłam wiele razy u dermatologa, jednak dotychczasowe leczenie nie przynosiło rezultatów. Problem stale powraca już od 10 lat. Obecnie będę przechodzić powtórne leczenie tetralysalem ale chciałabym także wykonać badania hormonalne pod kątem trądziku. Czy w trakcie przyjmowania antybiotyku badania te będą wiarygodne? Będę wykonywać badania LH/FSH, testosteron całkowity i wolny oraz DHEAS, a czytałam, że najlepiej LH/FSH wykonać między 3, a 5 dniem cyklu więc będę musiała narazie trochę poczekać, a właśnie od kolejnego miesiąca zaczynam brać antybiotyk. Czy lepiej przesunąć kuracje żeby hormony zbadać przed przyjmowaniem antybiotyku?
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy