Jak skutecznie leczyć zgagę?

Witam.Od jakiegoś czasu choruję na refluks.Mialam robioną gastroskopię, lekarz nie stwierdził nieprawidłowości ani przepukliny rozworu przełykowego.dostałam leki na dwa miesiące min Dexilant.Dopóki brałam leki czułam się dobrze, ale po skończeniu kuracji zgaga wróciła że zdwojoną sila.Mimo diety piecze po każdym posiłku.Piecze mnie cały przełyk i gardło do tego stopnia że mam już infekcję gardła.Nie wiem już co robić.

Lek. Paweł Szadkowski

Choroba refluksowa przełyku może wymagać długotrwałego leczenia. Warto również przestrzegać ogólnych zaleceń: 1) przyjmowanie posiłków najpóźniej 2–3 h przed snem

2) wyższe ustawienie wezgłowia łóżka

3) zaprzestanie palenia papierosów

4) dieta z ograniczeniem spożycia tłuszczu, alkoholu i kawy

5) zmniejszenie masy ciała u chorych otyłych

6) unikanie leków obniżających ciśnienie LES, zwłaszcza metyloksantyn, azotanów, blokerów kanału wapniowego, β2-mimetyków i leków przeciwcholinergicznych.

Po szczegółowe zalecenia dalszego leczenia najlepiej udać się do swojego lekarza prowadzącego.