Jak skutecznie można leczyć nerwicę natręctw?

Mam OCD czynnosciowe i epizod depresyjny od tego.Bralam asentre,trittico,mozarin,lamilept,faxolet i po zadnym nie odczulam zadnej poprawy w samopoczuciu stosujac kazdy lek pelne dwa miesiace w roznych dawkach.Teraz od jestem na anafranilu 3 tydzien dawka 150mg i na pewno nie mam mysli samobojczych,w ogole nie jestem juz senna w dzien.Czy jest szansa,ze jeszcze sie rozkreci i te natrectwa sie uspokoja na punkcie sprzatania?.Czy dawke powinnam zwiekszyc jeszcze?.Lek sugerowal do 300

Witam Panią
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli (np. dotyczące zapachów),
nasycone są bardzo wysokim poziomem lęku.
„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym ,
że objawy, takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś lub unikania
jakiegoś zagrożenia, są nieustanie podtrzymywane, bowiem próby
zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej przeraźliwy lęk.
Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani natrętnych myśli budzących lęk i przerażenie, dotrzeć
do źródła Pani dysfunkcyjnych wzorów postępowania i myślenia
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań,
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie
i zachowanie, a Pani odzyska równowagę wewnętrzną
i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl