Jak skutecznie odchudzić się na siłowni?

Mam 36 lat. Od 3 lat uczęszczam na zajęcia fitness, które pozwalały mi utrzymywać wagę. Ostatnio jednak zamarzyło mi się odchudzić tak ok. 5 kg (szczerze mówiąc, wskazane nawet). Zaczęłam biegać codziennie. I tak przez około 3 miesiące - bez efektów. Aktualnie chodzę na siłownię, już tak ok. 3 miesięcy. I też jakoś stoję w miejscu. Nie wiem co robię nie tak. Próbowałam najpierw od ćwiczeń siłowych tak z 15 minut, potem aerobik tak ok. 30-45 minut. Potem odwrotnie, zaczynałam od aeroby, albo w ogóle same aeroby. Ale niestety nie bardzo wiem, jak powinnam ćwiczyć, by ta moja praca w końcu przyniosła efekty.

Witam,

Myślę, że Pani błędem jest brak prawidłowych nawyków żywieniowych. Aby skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, należy połączyć regularną aktywność ze zdrowym odżywianiem. Nie mówię tu o stosowaniu restrykcyjnych diet odchudzających, ale prawidłowych nawykach.

Jeśli chodzi o wydajny trening, to należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, damskich pompek czy innych ćwiczeń na siłowni, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, jogging, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średnio intensywnie przez minimum 30 minut.

Równie ważne jest właściwe odżywianie. Kluczem do redukcji masy ciała jest regularne spożywanie posiłków. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Powinna Pani zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować. Znajdzie je Pani w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Pozdrawiam.