Jak skutecznie poradzić sobie z nałogiem palenia papierosów?

Witam,palę od 10 lat i chcę rzucić. Moja "silna" wola jest jednak za słaba, by sobie z tym poradzić. Skutecznie działał na mnie Tabex, jednak podczas jego brania miałam mocne bóle żołądka - cierpię na refluks i rumieniowe zapalenie żołądka, obecnie przyjmuję controloc 40. Czy można połączyć te leki? Czy wówczas ból żołądka podczas przyjmowania Tabexu będzie dalej tak nasilony? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo chciałabym jak najszybciej poradzić sobie ze swoim nałogiem. Pozdrawiam serdecznie!

Witam serdecznie, obecnie znanych jest kilka metod wspomagających rzucenie palenia. Jedna z nich wiąże się z przyjmowaniem środków zastępczych i zakłada stopniowe ograniczanie palenia, inne dotyczą zmian nawyków bez użycia środków chemicznych. Na podstawie Pani wypowiedzi wywnioskowałam, że jest Pani zainteresowana pierwszą grupą metod. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem ogólnym i przedstawić mu swoje wątpliwości. Pozdrawiam

Może warto oprócz leków przyjrzeć się także swojej motywacji do palenia? Poszukać innych sposobów radzenia sobie ze stresem, napięciem itp?
Pomocny może być także psycholog, który nauczy jak rozpoznawać i rozumieć emocje, jak sobie z nimi radzić bez pomocy używek.

Witaj,
o lekach musisz rozmawiać z lekarzem prowadzącym.Natomiast pomocna może być psychoterapia tego nałogu.W wielu miejscach leczy się ją hipnozą,ale nie tylko/poszukaj kontaktu z terapeutą pracującym w nurcie ericksonowskim lub zapytaj w poradniach uzaleznień/.
Pozdrawiam serdecznie.