Jak skutecznie porzucić onanizm?

Od trzech lat próbuje rzucić onanizm. Miałem już bardzo wiele prób rzucania z tym nałogiem.Miałe podejścia wiele razy po2 tyg a 3 razy nawet po prawie miesiac . Jednak w momencie kiedy ostatnio to zrobiłem czółem się katastrofalnie czy jest to wina tego że mój mózg i podświadomość ma już dośćnaprawde czółem ze moje życie nie ma sensu bolala głowa przez tydziń z nerwów płakałem w szkole w toalecie i nie potrafiłem zrozumię dlaczego teraz te odczucia żalu ,wyrzutów sumienia i smutku są tak ogrome.

Witam. Ze względu na niezwykle silne reakcje emocjonalne związane z porażką w w/w zakresie proponuję kilka wizyt u psychologa seksuologa w celu znalezienie ich szerszych przyczyn oraz uzyskania pomocy w realizacji swoich zamierzeń. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Masturbacja sama w sobie jest prawidłowym i powszechnym sposobem zaspokajania potrzeb seksualnych. Nie jest możliwe zablokowanie swoich potrzeb seksualnych i naturalne, że po dłuższej przerwie od masturbacji one nawracają, nasilają się. Być może Pana cel, aby całkowicie zrezygnować z masturbacji jest po prostu nierealny i niepotrzebny.

Jednocześnie jednak pisze Pan o bardzo dużym cierpieniu, silnych dolegliwościach, które wiąże Pan z masturbacją i z "walką" z nią. W związku z tym zdecydowanie należy skonsultować się z psychologiem seksuologiem, aby lepiej zrozumieć Pana sytuację i zaplanować drogę rozwiązania problemów.

Pozdrawiam!

Masturbacja to zachowanie powszechne i rozwojowe. Wynika ona z naturalnej potrzeby seksualnej. Samodzielne próby zaprzestania tych działań mogą okazać się bardzo frustrujące i daremne, a masturbacja będzie nawracać ze zwiększoną siłą. W niektórych przypadkach częstotliwość, sposób masturbacji lub przekonania mogą powodować niepokój i wtedy zdecydowanie warto zgłosić się do seksuologa, który rozpatrzy Pański przypadek indywidualnie i zaplanuje odpowiednią interwencję.
Pozdrawiam!