Jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha?

Witam serdecznie. Jestem kobietą, mam 28 lat, 164 cm i 78 kg, głównie tkanka tłuszczowa jest umiejscowiona na brzuchu. Stosowałam wiele różnych diet: 1000 kalorii, soutch beach, Dukana itd. Efekty były, ale po zakończeniu diety, kilogramy wracały. Jem nieregularnie, śniadań praktycznie nie jem, dopiero po południu odczuwam głód, nie zawsze też mam czas, aby przygotować coś zdrowego do jedzenia, więc jem to, co mam pod ręką, aby zaspokoić głód. Aktywność fizyczna tyle co przy opiece nad dwójką dzieci i pracach domowych. Ostatnio wyniki badań wykazały wysoki cukier (116). Jak mam się odżywiać, żeby obniżyć cukier i schudnąć?

Witam!

Powodem efektu jo-jo po stosowaniu diet odchudzających był powrót do dawnych niezdrowych nawyków żywieniowych. Jeśli ich Pani nie zmieni, nie widzę szans na trwałą utratę masy ciała. Proponuję zapoznać się z kilkoma zasadami i stosować je przez cały czas:

- Proszę spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny. Posiłki powinny być małe, tak, aby się nie przejadać. Powinno się jeść powoli, dzięki temu organizm szybciej się nasyci, przy zjedzeniu mniejszej porcji.
- Należy unikać białego pieczywa. Zastąp je pieczywem razowym, pełnoziarnistym.
- Należy unikać produktów typu fast food, gotowych dań, słonych przekąsek.
- Należy unikać słodkich i gazowanych napoji oraz słodyczy. Można je zastąpić owocem świeżym lub suszonym, galaretką z owocami czy batonem muesli (nie częściej niż raz na tydzień, owoce 2 razy w ciągu dnia).
- Proszę dbać o to, aby w każdym posiłku znajdował się produkt węglowodanowy złożony. Będą to produkty pełnoziarniste: kasze, pieczywo pełnoziarniste, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty lub warzywa strączkowe.
- Powinno się spożywać 5 porcji warzyw w ciągu dnia. Jeść warzywa do każdego posiłku.
- Przynajmniej 2 razy w tygodniu powinno się jeść ryby.
- Codziennie należy spożywać chude produkty mleczne: mleko 1,5%, chude lub półtłuste sery twarogowe, od czasu do czasu ser żółty (należy uważać, bo jest tłusty), maślanki, kefiry i jogurty naturalne.
- Proszę unikać tłustych wędlin, mięsa czerwonego, tłustych serów (żółty, topiony, pleśniowy), pełnotłustych produktów mlecznych.
- Proszę zwrócić uwagę na to, aby produkty nie były smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
- Należy pić duże ilości płynów, głównie wody niegazowanej i niesmakowej - około 2 l. Może być to również słaba herbata, herbata zielona, czerwona, biała, owocowa lub ziołowa.

Powinna Pani zrzucić parę kilo, ponieważ obecnie ma Pani dużą nadwagę, która jest niekorzystna również dla Pani zdrowia.

Podstawą do rozpoczęcia odchudzania jest zmiana nawyków oraz aktywność fizyczna. Sport zwiększa wrażliwość organizmu na insulinę, która jest hormonem odpowiedzialnym za regulację cukru we krwi! Na początku nie powinna się Pani forsować, ale robić umiarkowane i nieobciążające ćwiczenia. Z czasem można zwiększyć ich siłę i częstotliwość. Powinna Pani ćwiczyć przynajmniej 30 minut dziennie.

Pozdrawiam.