Jak skutecznie radzić sobie ze stresem?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć jak skutecznie radzić sobie ze stresem i zbyt częstymi nerwami,powoduje to ,że moje zachowanie jest dość wybuchowe i wulgarne. Czekam na porady:)

Są różne metody- od treningów relaksacyjnych, wizualizacyjnych, oddechowych do treningi asertywności, prace nad poczuciem sprawstwa i pewności siebie itp. Wszystko zależy od tego, co jest przyczyną stresu i jak on się objawia dokładnie, jakie konkretnie są objawy.

Temat rzeka.....Sposobów jest wiele tak jak przetoczyła przprzedmówczyni. Uważam, że wpierw należy zdiagnozować przyczynę, później dobrać metodę. Generalnie jednak poziom nadmiernego napięcia emocjonalnego można redukować poprzez np. regularne ćwiczenia fizyczne, dietę (często nadużywamy używek np. kawy, alkoholu), suplementy diety, medytację lub jogę. To tylko niektóre, że sposobów kt. przychodzą mi teraz na myśl. W stanach poważniejszych zalecam konsultację psychologiczną