Jak skutecznie rzucić palenie i nie wrócić do nałogu?

Witam,mam na imie Adriana potrzebuje porady odnosnie rzucania palenia.Wraz z mezem(ja 30 lat pale od 16 roku zycia a od 10 lat 20szt dziennie ,mąz33 lata pali od 20 lat ok 22-25 szt dziennie)OD 8 lat mieszkamy na Islandi papierosy są tu bardzo drogie dawno myslelismy o rzuceniu palenia7dni temu podjelismy decycje o rzuceniu paleniu z pomocąDesmoxan od 2 dni nie palimy wogole ale bardzo duzo nerwow nas to kosztuje Prosze o dobre rady by nie wracac do nałogu i zminimalizowac stres i nerwy Dziekuje

Uzależnienie w przypadku nikotyny silniejsze jest psychiczne niż fizyczne. Dlatego warto unikać tzw wyzwalaczy (czyli sytuacji w których wcześniej sięgali Państwo po papierosa) lub tez zapewnić sobie jakiś- w miarę proporcjonalnie atrakcyjny- zamiennik, który mógłby konkurować ze starym przyzwyczajeniem. Warto także nagradzać się za sukcesy (kolejne dni bez palenia), wyznaczać jasne, krótkoterminowe cele itp. Warto także pamiętać, że w rzucaniu palenia najważniejsza jest motywacja- jeśli jest wysoka, to szybko znajdzie się najlepsza metoda na rozstanie z nałogiem.