Jak skutecznie rzucić palenie papierosów?

Witam. Jak rzucić palenie papierosów bardzo bym chciał? Po ilu dniach ustępuje głód nikotynowy od nie palenia. Pale 3, 5 roku 1 paczkę na 3 dni czasami na 5. Czy będę czuł sie tak jak w okresie, kiedy nigdy nie paliłem czy już zawsze trochę będzie mnie ciągnęłoby zapalić ? Dodam jeszcze że mama paliła w czasie ciąży i w czasie gdy byłem dzieckiem Pozdrawiam

A także, by poszukał Pan innych sposobów radzenia sobie z emocjami czy relacjami interpersonalnymi.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Uzależnienie fizyczne ustępuje dość szybko, gorzej z uzależnieniem psychicznym. Warto więc sobie uświadomić w jakich sytuacjach sięga Pan po papierosa. Czy w sytuacjach napięcia, nudy, kontaktach towarzyskich…?
Dobrze jest wychwycić ten moment i spróbować zająć ręce i myśli czymś innym. Podstawą walki z uzależnieniem jest motywacja. Proszę też wziąć pod uwagę kwestie zdrowotne, poczytać czym grozi palenie papierosów, jak wpływa na kondycję i stan fizyczny, spróbować sobie je obrzydzić.
Gdyby nie radził Pan sobie sam, można udać się po wsparcie do psychologa, z którym wspólnie ustali pan plan walki z nałogiem.

Pozdrawiam serdecznie.