Jak skutecznie schudnąć bez głodzenia się?

Mam 15 lat, 159 cm i ważę 58 kg. Chciałabym ważyć 52 kg. Ćwiczę codziennie po 30 minut, robię 200 brzuszków i różne inne ćwicznenia. Jem małe posiłki co 3-4 h, po 19 nie jem nic. Chciałabym zastoswać jakąś dietę, żeby uzyskać wagę 52 kg. I nie chcę się głodzić, tylko ne potrafię sobie ułożyć jadłospisu.
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Na początku chcę podkreślić, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 23. Poza tym jesteś w wieku aktywnego wzrostu i rozwoju, dlatego Twoja waga powinna się unormować, jeśli dalej będziesz ćwiczyć i zdrowo się odżywiać.

Nie wiem, jaki jest Twój jadłospis, ale wydaje mi się, że masz dobre nawyki żywieniowe. Jesz małe posiłki, co 3-4 godziny. Nie musisz nic nie jeść po 19. Wystarczy, że będziesz jadła najpóźniej 3 godziny przed snem. Unikaj również niezdrowych potraw i produktów, takich jak: produkty typu fast food, słone przekąski, gotowe dania, tłuste sosy dodawane np. do sałatek, słodkie i gazowane napoje, słodycze, ciastka i słodkie bułki.

Podam Ci przykładowy jadłospis na 3 dni:

Dzień I
Śniadanie I: 2 kromki chleba pełnoziarnistego, 2 plasterki wędzonego łososia, cykoria; herbata zielona.
Śniadanie II: Sok warzywny (250 ml).
Obiad: Pierś z indyka, kasza gryczana, brokuły gotowane na parze; herbata owocowa.
Podwieczorek: Sałatka owocowa (kiwi, pomarańcza, jabłko z cynamonem i jogurtem naturalnym).
Kolacja: Koktajl - 10 malin, pół banana, pół szklanki jogurtu naturalnego, pół szklanki mleka 1,5% - zmiksować.

Dzień II
Śniadanie I: Omlet z warzywami; herbata czerwona,
Śniadanie II: Jabłko/inny owoc.
Obiad: Zupa krem z pomidorów z ziarnami słonecznika; herbata zielona.
Podwieczorek: Jogurt naturalny z ziarnami.
Kolacja: Sałatka z grillowanym kurczakiem, sałatą lodową, pomidorem, papryka, ziołami i oliwą; herbata czerwona .

Dzień III:
Śniadanie I: Muesli z jogurtem naturalnym/mlekiem 1,5%, owoc.
Śniadanie II: Serek waniliowy.
Obiad: Leczo warzywne z makaronem pełnoziarnistym, szklanka soku owocowego z wodą (1:1).
Podwieczorek: Garść orzechów.
Kolacja: Nadziewana połówka cukinii, herbata cytrynowa.

Pomiędzy posiłkami pij wodę niegazowaną, niesmakową.

Powodzenia!