Jak skutecznie schudnąć po urodzeniu dziecka?

Jak można schudnąć bo już nnie mam pomysłów mam 22 lata urodzilwm 4 lutego i jeszcze wasze ok 74 kg a chce mieć co najmniej 65 kg

Proszę o dane na temat Pani wzrostu, czy karmi Pani piersią i czy wykonuje jakąś dodatkową aktywność, ćwiczenia. Będę mogła coś więcej powiedzieć na temat diety dla Pani.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
na proces chudnięcia ma wpływ kilka istotnych czynników: waga sprzed porodu, aktualna Pani aktywność, dotychczasowy sposób odżywiania, szybkość przemiany materii oraz czy organizm jest wolny od chorób jak np. schorzenia tarczycy czy cukrzyca. Bez tych informacji ciężko cokolwiek doradzić. Z pewnością odpowiednia dieta będzie zbilansowana, z odpowiednimi proporcjami białka, tłuszczy i węglowodanów, dostosowana do Pani aktywności. Najlepiej zastosować regularne, pełnowartościowe posiłki, pić dużo wody (minimum 1,5-2l) oraz jeśli jest taka możliwość - dodać 2-3 razy w tyg aktywność fizyczną.

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.p

Należy stosować dietę zgodną z zasadami zdrowego odżywiania, czyli:
- jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny, co chroni przed nagłym napadem głodu, nad którym ciężko zapanować
- dbać o różnorodność posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych
- unikać nadmiernych ilości tłuszczów (np. gotowanie na parze zamiast smażenia)
- spożywać zdrowe węglowodany, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, makarony białe na razowe, ryż biały na brązowy, dodać do codziennego jadłospisu płatki owsiane. Należy pamiętać, że produkty te są doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie.
- pić co najmniej 2 litry wody dziennie
- unikać soli - stosować zioła
- unikać przekąsek typu paluszki, chipsy, fast food, napoje gazowane.
Warto pomyśleć o aktywności fizycznej. Można ćwiczyć w domu, wybrać się z dzieckiem na spacer, czy basen.
Pozdrawiam