Jak skutecznie schudnąć w miesiąc?

Za miesiąc mam studniówkę. Bardzo chciałabym schudnąć do tego czasu 4 kg. Mój wzrost to 174cm i 65kg. Jestem w stanie zrobić wszystko, nawet się głodzić ale wiem, że to nie ma sensu, bo później nic z tego dobrego nie wyjdzie. W dodatku muszę jak najbardziej ograniczać białko, ponieważ jestem na nie uczulona. Właśnie z tego powodu nawet nie wiem co mogę jeść? Proszę o radę ;)
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać.

Jeśli jednak koniecznie chcesz stracić kilka kilogramów proponuję aktywność fizyczną. Dzięki niej nie tylko wyszczuplisz ciało, ale również nabierzesz kondycji fizycznej. Ćwicz, co najmniej 30 minut dziennie. Znajdź odpowiednie dla siebie ćwiczenia na stronie www.abccwiczenia.pl, biegaj, tańcz i wybierz się na łyżwy!
Głodówka nie jest właściwym rozwiązaniem można bowiem nabawić się przez nią problemów zdrowotnych!

- Powinnaś jak najwięcej pić- około 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie
-Posiłki jedz często, co 3-4 godziny. Muszą być one lekkie i małe objętościowo. Powinno się spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia. Między posiłkami nie wolno podjadać. Posiłki powinny być jedzone powoli, aby organizm mógł się nasycić. Zwróć uwagę na nie przejadanie się. Należy pamiętać o śniadaniu, które jest bardzo ważne, aby przyspieszyć tempo metabolizmu na cały dzień, poprawić koncentrację i pamięć.
- Unikaj tłustych wędlin, mięsa czerwonego, tłustych serów (żółty, topiony, pleśniowy), pełnotłustych produktów mlecznych
- Unikaj produktów typu fast-food, chipsów, słodkich i gazowanych napoi, słonych przekąsek, słodyczy, słodkich bułek, ciastek i innych
- Słodycze zastępuj galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami
- W każdym posiłku powinien znajdować się produkt węglowodanowy złożony. Będą to produkty pełnoziarniste: kasze, pieczywo pełnoziarniste, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty lub warzywa strączkowe.
- Jedz 5 porcji warzyw w ciągu dnia
- Spożywaj ryby przynajmniej 2 razy w tygodniu
- Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki
- Pij duże ilości płynów, przede wszystkim niegazowanej, niesmakowej wody. Może być to również słaba herbata, herbata zielona, czerwona, biała, owocowa lub ziołowa
- Zastąp białko zwierzęce białkiem roślinnym- rośliny strączkowe (fasola, groch, soczewica, cieciorka, soja)

Najlepiej, jeśli zaczniesz odżywiać się zdrowo przez cały czas. Dzięki temu nie będziesz miała problemów z utrzymaniem szczupłej sylwetki.

Powodzenia!