Jak skutecznie schudnąć z brzucha i ud?

Mam 15 lat i około 163 cm wzrostu i ważę 50-52 kg. Ogólnie staram się ograniczać jedzenie,ale za bardzo mi to nie wychodzi. Rano jem dwie kanapki,w szkole jedną i o 15 obiad. na każdym w-f ćwiczę i czasami w domu na rowerku stacjonarnym i takiej maszynie co ruszają się nogi i ręce. Bardzo denerwuje mnie ''opona'' na brzuchu i grube nogi. chciałabym ważyć 47-46 kg a najważniejesze pozbyć się tłuszczu. Proszę o pomoc.Czy zmienić tryb życia czy jakieś specjalne ćwiczenia? Jestem za gruba?
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest jak najbardziej w normie, dlatego nie ma powodu do zmartwień. Jeśli doszło do nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu, mogło to być przyczyną zbyt niskiej aktywności fizycznej, lub nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Wymienione ćwiczenia pomogą Ci pozbyć się tego problemu, jednak to wymaga czasu i regularności.
W kwestii diety zalecam jedynie unikanie słodyczy, słonych kalorycznych przekąsek, słodzonych napojów i żywności typu fast food.
Nie musisz ograniczać spożycia zdrowych produktów spożywczych.