Jak skutecznie się odchudzić po ciąży?

Witam w ciazy przytylam 30 kg i jest juz pol roku a ja nie potrafie schudnac nawet 1kg zmienilam swoje nawyki zywieniowe ale czuje tez ze puchne stosowalam tabletki na to herbaty ale nic nie pomaga i tez zaczelam cwiczyc po ciazy ale nic nie pomaga co powinnam z tym zrobic prosze o pomoc

Proszę się zgłosić do ginekologa prowadzącego, ażeby sprawdził Pani aktualny profil hormonalny. Brak jakiejkolwiek zmiany masy pół roku po ciąży nie powinien mieć miejsca. Może on być wynikiem zarówno problemów medycznych, w tym z regulacją hormonów płciowych po ciąży (lub np. problemów z tarczycą). Może być także wynikiem popełnianych błędów żywieniowych, których stosowanie odchudzających suplementów diety nie skoryguje. Pierwszym krokiem jest w takim wypadku wykluczenie problemów natury medycznej - a to powinien zrobić opiekujący się Panią dotychczas lekarz.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska