Jak skutecznie walczyć z bruksizmem?

Dzien dobry. W nocy ekstremalnie zaciskam zęby, nie zgrzytam tylko po prostu mocno ściskam szczęki. Rano budze sie z bolem calej twarzy, czasem oczodołów lub glowy. Mimo, ze dbam o zdrowie zębów, nie jem slodyczy, powtarzaja mi sie zapalenia miazgi, wypadają plomby, okropna nadwrazliwosc na zimno i nieustajace krwawienia dziasel z ktorymi dentysta walczy jak z wiatrakami. Mam w dziaslach rowniez cztery ósemki, jedna prawidlowo wychodzi. Dodatkowo z przodu krzyzową wade zgryzu i odczuwam przeskakiwanie w polaczeniu zuchwy z koscia szczeki przy uchu. Czy dentysta moze temu zaradzic czy nalezy zwrocic sie do kogos innego? Co moze pomoc przy zaciskaniu szczek?

U stomatologa proponuję zamówić szynę relaksacyjną i nosić ją każdej nocy, a do lekarza medycyny estetycznej zgłosić się na zabieg z użyciem toksyny botulinowej, która osłabia działanie mięśni żwaczy i powoduje ograniczenie dolegliwości.

Dzień Dobry Pani,

Wskazana byłaby konsultacja diagnostyczna chirurga szczękowego.

Z mojej strony, zalecałabym Pani rozważenie rozmowy z psychologiem, bo z jakiegoś powodu występuje u Pani symptom
zaciskania zębów i jest tego przyczyna...

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com