Jak skutecznie walczyć z depresją i nerwicą natręctw?

Witam, mam stwierdzoną depresję i nerwicę natręctw, bardzo przeszkadza mi to w życiu. Codziennie jestem zamknięty w 4 ścianach i jestem powoli zjadany przez stres i natrętne myśli które w ogóle nie ustają. Do tego pojawiają się objawy somatyczne takie jak problemy z widzeniem ( rozszczepienia światła i tęczowe obręcze w okół źródeł światła ) ciągły brak odporności ( problemy skórne ), problemy z żołądkiem, brak apetytu przez który trafiłem ostatnio do szpitala, trzęsienie się rąk lub całego ciała który towarzyszy mi odkąd skończyłem 14 lat, nierówne i szybkie bicie serca, dziwne stany takie jak derealizacja, uściski w gardle i zawroty głowy. Aktualnie mam 21 lat, zawaloną szkołę i mature. Non stop towarzyszy mi lęk i stres, nawet w domu. Byłem u 3 psychologów i u jednego psychiatry ale rozmowy z nimi nic mi nie dały a przyjmowanie leków, nawet tych silnych też nie pomogło. Nie wiem już co robić... ponieważ nie stać mnie na chodzenie na psychoterapię i wydawanie pieniędzy na drogie leki. Mam strasznie obniżoną samoocenę, non stop jestem roztargniony i mam problem z koncentracją. Dodam, że wtedy gdy nie wiedziałem że jestem chory na nerwicę, robiłem przeróżne badania i wyszło też że jestem hipohondrykiem, bo wszystko dzieje mi się przez mocny stres i przemęczenie, które mnie powoli wykańcza. Co robić? Pomocy

Dzień dobry,
Pisze Pan, że objawy, których Pan doświadcza znacząco wpływają na Pana codzienne funkcjonowanie. To dobrze, że szuka Pan profesjonalnej pomocy. Warto rozważyć podjęcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która według badań wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu zarówno depresji jak i zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego. Objawy fizjologiczne, które Panu towarzyszą mogą być wynikiem wyrzutu adrenaliny do którego dochodzi w wyniku odczuwanego lęku. Izolowanie się i skupianie uwagi na odczuciach z ciała oraz negatywnych myślach może prowadzić do błędnego koła pogłębiając Pana problem. Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny pokaże Panu techniki, które pozwolą zapanować nad natrętnymi i uciążliwymi myślami oraz fizjologicznymi objawami lęku. Może zapisać się Pan na taką psychoterapię w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub poszukać miejsca z dofinansowaniem z miasta (np. w niektórych poradniach rodzinnych przyjmują również psychoterapeuci). Trudności, których Pan doświadcza można z powodzeniem leczyć psychoterapią, jednak wymaga to czasu i motywacji.
Życzę powodzenia