Jak skutecznie walczyć z nerwicą lęków?

Juz od osmu lat choruje na nerwice lekowa z przerwami.Od dwuch lat bjore parogen ale z przerwami raz bralam raz nie ale nanoc przez dwa lata bjore afobam chyba sie uzaleznilam mam problem depresja mi sie nawrocila podwujna sila czy przez to ze niebralam parogenu regularnie .od tygodnia zaczelam regularnie brac ale nie wjdze zadnej poprawy mam lèk bym sie co chwila modlila plakala i nie moge sie skupic na niczym .mam wizyte zatydzien u lekarza ale juz sily niemam moimi myslami lekami czy moge brac afobam ktory bjore 2 latabez przerwy wnocy

Często leki nie wystarczają do poradzenia sobie z głębszymi- emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami zaburzeń. Należy dodatkowo wówczas podjąć psychoterapię. Można to zrobić także w ramach ubezpieczenia NFZ, jednak na psychoterapię refundowaną konieczne będzie skierowanie wystawione przez lekarza psychiatrę lub lekarza rodzinnego.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zachęcałabym Panią (do rozważenia) podjęcie psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym (równolegle z farmakoterapią) co byłoby dla Pani efektywną/komplementarną formą leczenia.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605