Jak skutecznie walczyć z zaparciami?

Od dziecka cierpię na zaparcia, próbowałam już wszystkiego. Diety bogatobłonnikowej, dużej ilości płynów i ruchu przez kilka lat. Nic się nie poprawiło. Brałam potem tribux, moxalole, i dalej nic. Brałam probiotyki, piłam wodę z ogorków na czczo, trochę ruszyło po miesiącu. Potem ze względu na podjęcie pracy, nie mogłam już spędzać tyle czasu w toalecie i piłam probiotyki na noc. Dalej nic, codzienne się męczę. Czy mogę jeszcze coś zrobić? Moj ojciec ma 72 lata i całe życie ma zaparcia. Nietolerancje pokarmowe wykluczyłam, od parcia na stolec wypada mi macica. Proszę o pomoc :(

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza u gastroenterologa i szczegółowa diagnostyka.