Jak skutecznie wyciągnąć wkładkę Mirena?

witam.mam problem z wyciągnięciem wkładki antykoncepcyjną Mirena. pięć razy próbowano bez skutecznie.mieszkam za granicą i chciała bym się dowiedzieć w jaki sposób można ją usunąć i jaki jest koszt takiego zabiegu w Polsce? z góry dziękuje mag.g

Szanowna Pani!

Nie podaje Pani szczegółów, w jaki sposób próbowano usunąć Mirenę, ale jezeli nie udaje się w sposób typowy to wykonuje się zabieg wyłyżeczkowania.Cena takiego zabiegu to ok.1500 zł.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka