Jak skutecznie wyleczyć infekcję dróg oddechowych u 28-latka?

Jestem po 7 dniowej kuracji augumentin ale po tygodniu był nawrót choroby. Następnie otrzymałem Amotaks na 5 dni i po zakończeniu leczenia po dwóch dniach znowu angina. Miałem wymaz i wyszedł paciorkowiec. Teraz jestem na Zinnat 7 dni. Czy to możliwe żeby nie przeszło po tygodniu z Zinnat? Dzisiaj jest 5 ty dzień bólu nie ma ale nadal w gardle widać zmiany ropne. Czy powinienem poprosic lekarza o kolejne 3 dni żeby było przynajmniej 10 dni Zinnat?

Lek. Paweł Szadkowski

Może być konieczna dalsza antybiotykoterapia, sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu rozważenia dalszych możliwości terapii. Mozna również wykonać morfologię krwi z rozmazem ręcznym.