Jak skutecznie wyleczyć nerwicę lękową u 23-latki?

Witam . Mam 23 lata od 4 lat lecze się na nerwice lekowa. Przyjmowalam lek setolaft 100mg po 2,5 lat odstawiłam je niestety sama . Od ponad miesiąca ja nieustane bole glowy , bóle mięśni bole wszystkiego . Od 2 dni zaczęłam brać lek Vidal . Lekarz powiedziała żebym brała po 20 mg . Chociaż ze ja jestem bardzo lekowa zaczelam brać po 10 mg . Bo boję się strasznie ze coś mi się po nich będzie . Do tego wszystkiego dochodzi szczkoscik i mam wrażenie że mam coś w głowie w skroniach i schodzi to na policzki jak by jakiś płyn . Proszę o wiadomość bo jest mi ciężko .

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią, by rozważyła Pani podjęcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która jest skuteczna w leczeniu symptomów lękowych.

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią
Opisane przez Panią dolegliwości mogą wynikać zarówno z zaburzeń
nerwicowych, jak też mogą być skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków. Niepokojący jest fakt, że leczy Pani
nerwicę lękową od 4 lat.
Jeżeli wieloletnie leczenie psychiatryczne nie przynosi
pożądanych efektów, należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowe, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami..
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl