Jak skutecznie wyleczyć zmiany grzybicze?

Witam, ok 7-8 miesiecy temu partnerka miała infekcję grzybiczną, która przeniosła się na mnie. Przez jakiś czas (ok 2 m-ce) przyjmowaliśmy flucofast dodatkowo maści. Po zakończeniu leczenia i odstawieniu flucofastu partnerka dostała na twarzy wysypki. Pojawiają się czerwone plamki od kilku mm do 1cm. Niektóre płaskie, niektóre ewidentnie wypukłe. Gdy znikną pozostaje po nich sucha, łuszcząca się skóra. Wizyty u dermatologów, alergologów nic nie przyniosły. Testy pokarmowe, skórne też nic. Jakiś miesiąc temu infekcja grzybiczna znowu pojawiła się tym razem u mnie. Po zbadaniu partnerki przez ginekologa zalecił od ponowne stosowanie flucofastu przez ok 2 tyg. Infekcja zniknęła i zniknęła wysypka z buzi partnerki! Po odstawieniu tabletek znowu wraca to dziadostwo... Strasznie Ją to męczy, żaden lekarz u którego była nie potrafił jej pomóc. Stosuje ciągle jakieś maści z wit. A, olejki itd ale jest znów coraz gorzej. Chcemy zacząć starać się o dziecko a ciągłe przyjmowanie leków grzybicznych chyba nie jest wskazane... bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do dermatologa być może warto byłoby pobrać wycinek ze zmian aby poznać ich etiologie