Jak skutecznie zahamować podjadanie między posiłkami i jak zrezygnować ze słodyczy?

Jak skutecznie pohamować podjadanie między posiłkami i jak zrezygnować ze słodyczy?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Podjadanie pomiędzy posiłkami można zminimalizować poprzez wprowadzenie trybu 5 posiłków w ciągu dnia, spożywanych w regularnych odstępach czasu. Regularność zapobiega odczuwaniu głodu pomiędzy posiłkami. Ponadto pomocne w wytwarzaniu uczucia łaknienia są produkty bogate w błonnik, zwłaszcza frakcje rozpuszczalne - pęczniejąc w żołądku, daje on uczucie sytości.Najwięcej znajduje się go w nasionach roślin strączkowych, niektórych owocach (np: porzeczki, aronia, maliny, gruszki, winogrona) i warzywach (marchew, dynia, buraki).
Chęć sięgnięcia po coś słodkiego można zminimalizować poprzez wprowadzenie zdrowszych form deseru - świeżych owoców, sałatek owocowych, musów owocowych, koktajli na bazie jogurtu naturalnego.
pozdrawiam