Jak skutecznie zmniejszyć wagę mając 19 lat?

Witam. Mam w tym roku 19 lat i mam problem z nadwagą. Mam 174 cm wzrostu i ważę 135 kg. Próbowałam naprawdę wielu prób odchudzania lecz bez efektów. Odchudzanie nie było na własną rękę lecz z dietetykiem a później zajęcia z trenerem personalny który również ustalal posiłki lecz i to nie pomogło. Czy jest szansa, że byłabym zakwalifikowana na operacje/zabieg zmniejszenia żołądka? Czy jestem za młoda osoba? Nie wiem co mam zrobić aby zmienić swoje życie na lepsze bo to jest meczarnia

Operacja to drastyczne i nieodwracalne rozwiązanie. Pomoc w podjęciu decyzji uzyska Pani w odpowiedniej poradni, początek tej drogi jest u lekarza pierwszego kontaktu lub w przyszpitalnej poradni leczenia otyłości (nie każdy szpital prowadzi). Ze swej strony mogę zaoferować pomoc dietetyczną i wsparcie na czas decyzji i / lub oczekiwania na operację. Kto wie, może zanim nadejdzie termin operacji wspólnie osiągniemy zmniejszenie wagi. Życzę Pani zdrowia i osiągnięcia upragnionego celu :-)