Jak skutecznie zwalczyć niedoskonałości skóry?

Witam, chciałam dowiedzieć się jak skutecznie zwalczyć niedoskonałości skóry, jakich produktów stosować, aby pozbyć się wyprysków na twarzy, pryszczy. Co może powodować powstawanie niedoskonałości skórnych? Zaznaczę, że odżywiam się zdrowo, nie spożywam produktów ostrych, i piję dużą ilość wody. Mimo wszystko na mojej twarzy pojawiają się wypryski. Proszę o odpowiedź.

Mgr Katarzyna ZasuĹ

Witam! Przyczyn powstawania wyprysków na skórze jest kilka: nadmiernie wydzielający się łojotok, nieprawidłowe rogowacenie ujść mieszków włosowych, obecność bakterii Propionibacterium acnes na powierzchni skóry co powoduję reakcję zapalną. Trudno mi stwierdzić co u Pani może powodować wykwity skórne. Polecam wybrać się do lekarza dermatologa.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych oraz laser w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny

Jeżeli trądzik bardzo Pani doskwiera to proszę udac sie do specjalisty- kosmetologa/ dermatologa.
Można też próbowac sposobami domowymi:
-1-2 rayz w tyg peeling enzymatyczny + glinka zielona
- lekki krem nawilżający
- odstawienie na 2-3 tyg mleka, aby zobaczyć jak wpływa na cere