Jak sobie pomóc, gdy mąż wykorzystuje przemoc?

Witam jestem z mężem 4 lata...mamy syna 3 letniego a ja w 8 msc ciąży. Maz kilka razy mnie pobił ma za ta wyrok w zawieszeniu. Na początku ciąży tez mnie skopał,złożyłam zeznania i wycofałam bo nie chciałam żeby trafił do więzienia. Teraz stałe mnie wyzywa,wyrzuca z domu,nie chce mi w niczym pomagać, gdy widzi że coś boli śmieje się z tego. Nie mogę się odzywać każe mi za przeproszeniem zamknąć ryj. Od 4 lat siedzę z synem w domu nigdzie nie mogę wyjść mnie również nikt nie może odwiedzić...juz porostu wysiadam psychicznie. Teraz też się wyśmiewa ze po porodzie zostane sama nikt mi nie pomoże będę się męczyć po cesarce. Proszę mi pomóc co mam dalej robić? Jak z tym żyć jak juz nie daje rady. ..z góry dziękuję B.

Dzień Dobry.

Jestem wstrząśnięty ty, co Pani pisze.
Jestem Pani w ciąży i dziecko potrzebuje spokoju
i miłości. Pani potrzebuje spokoju i odpoczynku.

Chcę zwrócić Panu uwagę na fakt, że nie musi tak być,
że wszystko można zmienić.

Nikt nie może znęcać się nad Panią ani fizycznie,
ani psychicznie, ani materialnie... ani w żaden
inny sposób.

Jest Pani najważniejszą osobą dla swoich dzieci
i zarówno dla samej siebie.

I podkreślę to jeszcze raz: nikt nie ma prawa i nie
powinien sobie dawać tego prawa na krzywdzenie
Pani. Granica jest w każdym z nas, tylko musimy
ją umieć stawiać.

Myślę sobie, że powinna Pani podjąć kroki zmierzające
ku diametralnej zmianie swojego życia.

Każda przemoc bez względu na jej formę jest
po pierwsze przestępstwem, a po drugie jest
absolutnie niedopuszczalna.

Oprócz prawnych działań proponuję Pani
skorzystać z Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar
Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
Numer 800 12 00 02 - czynny całą dobę.

Ponadto pragnę dodać na koniec, że również
służę swoją pomocą i wsparciem.
Jeśli korzysta Pani z komunikatora Skype
to zapraszam - Wsparcie Psychomeds.

Życząc tego, czego Pani najbradziej teraz potrzebuje
oraz przesyłając serdeczne uściski,
D.Pysz-Waberski
https://www.facebook.com/nadzycie/
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds

Dzień Dobry Pani,

Tak nie może być!

Proszę zadbać o siebie i skontaktować telefonicznie z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, w godz. 14..-22.00, gdzie uzyska Pani wskazówki/wsparcie/pomoc psychologiczną.

Albo już teraz może Pani skontaktować się z całodobowym i bezpłatnym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie, dzwoniąc już teraz, 12/ 421 92 82,gdzie uzyska Pani informacje i pomoc, co i jak może Pani pomóc sobie i Dziecku.

Proszę już nie zwlekać, bo jest Pani ważna i zasługuje na godne, bezpieczne i spełnione życie!
Proszę nie zostawać z tym i w tym same, poprosić o obecność i pomoc bliską dla Pani Osobę.

Z przesłaniem dla Pani tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com