Jak sobie pomóc po rozstaniu z chłopakiem?

Mam lat 22. Właśnie rozstałam sie z chłopakiem który był dla mnie wszytskim - nie mam ochoty żyć a do tego mam problemy w szkole i pracy. Ciężko pogadac mi z kim o tym bo np rodzice sie śmieją z moich problemów nie mogą zrozumieć że z nim byłam szcześliwa. Mogłam pogadać o wszytskim co mnie trapi , potrafił mnie pocieszyć i starał sie a teraz zostałam sama i nie daje se rady. On po 4 latach stwierdził że to już nie to co było , ze wygasło a to jeszcze bardziej mnie boli. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani
Żal, ból, smutek i rozpamiętywanie minionych chwil spędzonych z ukochanym są objawami normalnej reakcji adaptacyjnej związanej z niedawnym rozstaniem. Być może najbliżsi nie do końca rozumieją Pani uczucia, nie sądzę jednak aby śmiali się z Pani. Myślę, że nie do końca wiedzą poprostu jak powinni się zachowywać w tej sytuacji. Dobrze byłoby dla Pani, gdyby w tych trudnych chwilach miała Pani oparcie w przyjaciołach, możliwość wygadania się i wyrażenia swojego żalu. Proszę nie izolować się od kontaktów z ludźmi, gdyż samotność tylko pogłębia Pani smutek. Wiem, że w tej chwili może być ciężko w to uwierzyć, jednak Pani stan psychiczny powinien z czasem poprawić się. Jeśli w przeciągu kilku tygodni dalej będzie się Pani czuła źle lub myśli o śmierci będą się nasilać, zaleciłabym wizytę u lekarza psychiatry który będzie w stanie ocenić czy z takimi objawami poradzi sobie Pani na własną rękę, czy wskazana byłaby jakaś terapia. Pozdrawiam serdecznie