Jak sobie pomóc po samobójstwie matki?

Witam.minal ponad tydzień od kiedy zmarła moja mama...wyrwala mi ją z rąk depresja która zmieniła moja mamę w kogoś innego...znalazłam moja mamę wisząca na drzewie.. Popełniła samobójstwo. Obwiniam się za to wszytsko do tego stopnia ze jie radzę sobie już sama ze sobą... Ciągle ja tam widzę nie mogę sobie jej inaczej wyobrazić. Zostawiła list pożegnalny. Napisała że nigdy sobie nie wybaczy że to zrobiła i że przeprasza i że wie że bedzieny cierpieć ale jiz od dawna chciała to zrobić ze życie ja przerosło

Dzień dobry.

Dobrze, że zdecydowała się Pani napisać. Doświadczyła Pani straty bliskiej Pani osoby i to w bardzo dramatycznych dla siebie okolicznościach. Jest dla mnie zrozumiałe, że może Pani potrzebować profesjonalnej pomocy psychologicznej, a być może również wsparcia psychiatrycznego. Zachęcam, by zgłosiła się Pani na konsultację do Poradni Zdrowia Psychicznego (a tam poprosiła również o skierowanie do psychologa/psychoterapeuty) lub bezpośrednio do psychoterapeuty.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Dzień Dobry Pani,

Pochylam się nad Pani jakże trudnym doświadczeniem i przeżywaniem, po stracie Pani Mamy.

Chcę Pani powiedzieć, że nie jest Pani odpowiedzialna za taką decyzję Mamy.

Mocno zachęcam Panią do zwyczajnej, wspierającej i terapeutycznej rozmowy z psychologiem-wtedy gdy tak Pani poczuje.
Może Pani również już teraz skorzystać z rozmowy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu-w większych miastach-gdzie telefonicznie, bezpłatnie i całodobowo może Pani otrzymać pomoc.
Proszę nie zostawać samej, proszę dzielić się swoim przeżywaniem z bliskimi i zaufanymi osobami.

I pozwalać sobie na emocje, które się teraz pojawiają.

Życzę Pani żeby z trudnych doświadczeń pojawiła się wewnętrzna siła,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,
lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,
poczucie nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych
uczuć i emocji nad którymi trudno zapanować.
Ważne jest, żeby w tym bólu nie pozostawała Pani zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny, przyjaciół i znajomych.
Zachęcam też Panią do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odnaleźć się w tej nowej, bolesnej,
bardzo trudnej dla Pani sytuacji, odzyskać równowagę wewnętrzną
i odnaleźć sens życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl