Jak sobie pomóc przy alkoholizmie?

Witam jestem alkoholiczką która nie piła już albo dopiero8-mc dzisiaj nie mogę sobie poradzić piję wodę jak mogę sobie dzisiaj pomóc

Witam, proszę porozmawiać z jakąś bezpieczną( nie pijącą, trzeźwą, lub bliską, zaufaną) osoba, która zna Pani problem i powiedzieć o swoim stanie, proszę także pamiętać iż zapewne nie raz przetrwała Pani już silny głód alkoholowy, więc dlaczego tym razem miało by być inaczej. Doradzam także skorzystanie np z mitingu AA, lub rozmowę z Pani psychoterapeutą u którego się Pani leczy, lub kontakt z Poradnia Leczenia Uzależnień, gdzie na dyżurze często jest terapeuta i w takich przypadkach można odbyć konsultację. Pozdrawiam serdecznie i proszę pamiętać, iż żadna sytuacja nie jest warta powrotu do picia.

Witam,
są różne sposob radzenia sobie z myślami o piciu. Oto niektóre z nich:
1. Odkładanie decyzji o napiciu się o kolejne 15min - czyli "pomyślę o tym za 15min". Głód alkoholu rośnie jak fala na morzu, gdy osiągnie szczyt opada.
2.Przypominanie sobie wszystkich negatywnych skutów picia.
3. Zastanowienie się "i co będzie dalej po tym jak się napiję?".
4. Znalezeinie antytezy dla myśli, która zachęca do picia np. "jak się napiję, to problmey znikną" -" problemy nie znikną, uzyskam chwilową ulgę, a później będę miała problemy z zatrzymaniem picia".
5.Wyobrażanie sobie konsekwencji picia.
6.Przypominanie sobie o dotychczasowych skutkach picia, przywoływanie konkretnych sytuacji.
7.Program HALT, "nie bądź głodny, zły, samotny, zmęczony".

Nie wiem, czy jest Pani w terapii uzależnień. Jeśli nie, zachęcam do jej podjęcia. Wówczas dostanie Pani wskazówki, co robic w podobnych sytuacjach w przyszłości.

Pozdrawiam