Jak sobie pomóc przy bólu górnej i dolnej piątki?

Witam mam do Państwa pytanie odnośnie bólu zębów otóż czasem boli mnie górna i dolna piątka a czasem lewa czwórka górna i dolna.Ale przeważnie pobolewają właśnie te dwie prawe piątki.Ból wtedy idzie na połowę twarzy,czasem oko aż po czubek głowy.Dodam że te zęby mam zrobione.I czy te bóle mogą mieć związek z przeciążeniem szyi bo np gdy długo leżę na jednej stronie czy naciągnę szyję to ten ból zębów właśnie się pojawia.Jak zażyję ibuprofen przechodzi.Atak w ogóle to czekam na wizytę u dentysty

Przyczyną mogą być zarówno zrobione zęby (konieczna dokładna diagnostyka mikroskopowa oraz RVG i TK) jak również przeciążone mięśnie. Konieczna jest wizyta u stomatologa. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie szyny relaksacyjnej.