Jak sobie pomóc przy depresji lękowej?

Witam, mam 23 lata i od kilku lat leczę się na depresję lękową, której epizody wracają głównie przy kontaktach z mężczyznami. Mieszkam z babcią, która nie do konca rozumie problem i stan w jakim się znajduję. Bardzo potrzebuję wsparcia, ale nigdy nie potrafiłam prosić o pomoc.Obecnie nie stać mnie na terapię, staram się byc silną ale pojawiaja sie mysli samobojcze. Od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem, który zna mój problem i oferuje wsparcie, jednak nie jest pewny swoich uczuc. Czy

Witam Panią. Być może na terapię psychologiczną w ramach NFZ trzeba trochę poczekać, ale powinna być dostępna. Co ważniejsze odbywa się w ramach ubezpieczenia-bezpłatnie. Proszę o tym porozmawiać ze swoim lekarzem. Sama farmakoterapia może okazać się niewystarczająca. Należy ją wesprzeć oddziaływaniami psychologicznymi. To zrozumiałe, że cała pomoc, wsparcie nie mogą być ograniczone wyłącznie do Pani chłopaka. Moim zdaniem bardzo Pani potrzebuje fachowego kontaktu bezpośredniego z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/