Jak sobie pomóc z opuchlizną głowy po opalaniu?

Dzień dobry, W ostatnich dniach postanowiłem ogolić głowę na łyso, i chyba zbyt szybko chciałem ją opalić, po dwóch dniach przebywania na słońcu (ok 2-3 godzin dziennie) spuchła mi cała głowa i czoło, jest to dosyć spora opuchlizna, wygląda dosyć zabawnie ale mi do śmiechu nie jest. Tym bardziej że obecnie nie obejmuje mnie ubezpieczenie zdrowotne i tylko lekarz prywatny wchodzi w grę. Mam jasną, wrażliwą na słońce cerę, opuchlizna zaczęła pojawiać się wczoraj na noc, dzisiaj jest jeszcze więks

Dzień dobry

W zależności od rodzaju oparzenia włączane jest leczenie. Oparzenia I-go oraz II-go stopnia mogą być leczone w większości przypadków w domu. W przypadku oparzeń III-go stopnia konieczne jest leczenie szpitalne.
Wiele osób po pierwszych upalnych dniach zgłasza się do mnie z tym problemem. O pierwszej pomocy napisałam na blogu http://kosmetolog24.blogspot.com/2015/08/jak-leczyc-oparzenie-soneczne.html?q=oparzenie

serdecznie pozdrawiam

IJ