Jak sobie pomóc z panicznym lękiem?

Witam cierpie na lek paniczny od ponad 2 lat uciekam z wlasnego lozka boje sie skulam w kacie placze i bujam na boki po otwarciu oczu widze dziwne rzeczy nie potrafie ich opisac slysze szepty czuje ze cos zrobie zlego po wyjsciu z domu jest gorzej sciska mnie w szczece czuje ze mdleje jestem pobudzona badz na odwrot nie mam sily juz tak zyc zaczelam myslec o samobojstwie terapia i leki nie pomagaja Badania w normie itd czy powinnam udac sie do szpitala psychiatrycznego Nie daje juz rady ze soba

Witam
W sytuacjach szczególnie obciążających, na plan
pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,
staje się wszechobecny i przyjmuje postać
różnych fobii .
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z panicznego lęku,
to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
lęku, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
niestety zaburzenia lękowe wymagają odpowiedniej psychoterapii i/lub zależnie od indywidualnego problemu farmakoterapii. Idąc za Amerykańskim Towarzystwem Psychologicznym zalecana jest tutaj Psychoterapia Poznawczo - Behawioralna stosowana w trakcie 10-15 sesji indywidualnie lub grupowo.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska

Witam serdecznie ,
chciałbym się tutaj wtrącić do dyskusji - właściwie odpowiedź, którą Pani dostała od Pani mgr Hanny Markiewicz jest jak najbardziej trafna. Poznanie przyczyny i dobranie właściwej terapii jest kluczem do pokonania tej choroby. Jednak jedno i drugie nie jest takie łatwe do znalezienia. Na moim profilu znajedzie Pani kilka linków, które być może pomogę Pani zrozumieć
problematykę.
Muszę tutaj podkreślić, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem leczenia zaburzeń lękowych farmakologicznie i psychiatrycznie. Jednak w Pani przypadku, skoro pisze Pani o myślach samobójczych uważam, że istnieje zagrożenie życia i powinna się Pani jak najszybciej udać do szpitala psychiatrycznego, a po wyjściu ze szpitala zmienić lekarza i terapeutę.
Pozdrawiam serdecznie i radzę sobie wzięć to do serca

W Pani obciążającej sytuacji należy podjąć regularną psychoterapię i dobrać odpowiednie leki przeciwlękowe. Ale przede wszystkim dobra psychoterapia, która pomoże Pani stanąć na nogi i dzięki której dowie się Pani jakie są przyczyny rozwoju Pani lęku. Proszę także pamiętać, że tego typu zaburzenia współwystępują z depresją i dlatego tym bardziej należy o siebie zadbać.

Wszystkiego dobrego!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl