Jak sobie poradzić po rozstaniu w 6 miesiącu ciąży?

Jestem w 6mc ciąży.Zostawił mnie narzeczony i ojciec dziecka ok.mc temu,okazało sie ze od 2 mc jest z inna,układa sobie z nia życie(ona mi to powiedziala)raz powiedział ze mnie nie kocha juz,wczoraj zadzwonił i powiedział ze jednak mnie kocha,ale dzis ich widzialam razem.Nie umiem zapomnieć,z jednej strony go nienawidze a z drugiej kocham,ciagle placze albo udaje ze juz mi lepiej a wcale nie jest.wszyscy mi mowia ze dla dziecka powinnam byc silna ale nie potrafie nie umiem juz sie cieszyc.

Witam, zastanawia się Pani jak sobie poradzić. Spodziewa się Pani dziecka, partner Panią zostawił. Jest to dla Pani trudny moment. Czy ma Pani w swoim otoczeniu osoby z którymi może Pani porozmawiać, które udzielą Pani wsparcia? Proszę skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html). Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pani listę organizacji które udzielają pomocy społecznej, porad psychologicznych jeżeli potrzebuje Pani takiej pomocy: http://poradnictwo.pl/walbrzyskie-ngo/ Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam,

Znajduje się Pani w trudnej sytuacji życiowej. Spodziewa się Pani dziecka, co oznacza nowe życie, nowy początek, a z drugiej strony ojciec dziecka zostawił Panią i okazało się, że układa sobie życie z inną kobietą. Dodatkowo doświadcza Pani z jego strony sprzecznych komunikatów - kocha, nie kocha. Jest to dla Pani niezwykle obciążająca emocjonalnie sytuacja. Ludzie dookoła karzą Pani być silną, lecz nie jest Pani w stanie uzbierać tej siły z powodu ogromu odczuwanego bólu. To wszystko, co Pani czuje ma prawo by być obecne. Jest Pani ciężko, więc nie ma w tym nic dziwnego, że odczuwa Pani bezradność. Mimo tych wszystkich przykrych wydarzeń, ma Pani w sobie odwagę by poszukiwać pomocy - dlatego Pani tutaj napisała.
W takiej sytuacji istotne jest wsparcie ze strony innych. Proponuję umówienie się z psychologiem na spotkanie, by mogła Pani zacząć odczuwać siłę do działania z dnia na dzień coraz bardziej.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA