Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie poradzić po zdradzie chłopaka?

Witam,mam 18 lat i od półtora roku jestem z chłopakiem. Około półtora miesiąca temu mnie zdradził. Nie byliśmy prawie miesiąc, podczas którego mieliśmy sporadyczny kontakt. Po tym czasie spotkaliśmy się i wróciliśmy do siebie. Było idealnie jak wróciliśmy, wg mnie. Mu się podobało do czasu. W pewnym momencie zmienił do mnie nastawienie. Szanuje prywatność, ale nie mogłam przez to spać i złamałam zasadę, która była dla mnie ważna. Sprawdziłam jego telefon on znów to robi.Nie rozmawiamy, co dalej?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jeśli zmiana nie jest trwała lub też obecny status i sposób funkcjonowania w związku Pani nie odpowiada, warto przemyśleć, czy w tym układzie warto go utrzymywać? Odbudowanie związku powinno opierać się na trwałej zmianie tego, co doprowadziło do jego rozpadu. Jasna komunikacja, umówienie się na konkretne wartości panujące w związku, granice, zachowania, których nie akceptujecie i te których wzajemnie od siebie oczekujecie jest kluczowe do zbudowania trwałej relacji. Jeśli będzie w niej brakowało poczucia bezpieczeństwa, może pojawić się nadmierna kontrola i zazdrość, a te potrafią zniszczyć nawet dobrą relację. Jeśli macie Państwo motywację do odbudowy związku, warto spotkać się na spokojnej rozmowie, w której powiecie o wzajemnych uczuciach, oczekiwaniach i potrzebach związanych z relacją. Wspólnie ustalicie wartości mające panować w związku, sposoby funkcjonowania itp. Ważne, by taka rozmowa dobyła się w atmosferze troski i uważności (a nie pretensji), by obie strony miały szansę się wypowiedzieć, a także by obydwie strony zaakceptowały jej rozstrzygnięcia. Można także skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam. Zdradzanie przed ślubem bardzo źle rokuje dla związku, więc nie wiem czy warto zawracać sobie głowę takim partnerem. Z pewnością zasługuje Pani na kogoś, kto bardziej będzie Panią szanował. Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy