Jak sobie poradzić z anoreksją?

Witam. Nazywam sie Daria mam 22 lata, mając 16 lat wpadłam w anoreksje, niby wyszłam z tego , ale nadal mam lek przed utyciem , od 17 roku życia zaczełam brać tabletki na przeczyszczenie , do dnia dzisiejszego, co jakiś czas zwiększałam dawki , teraz biorę po 40 tabletek dziennie , i nie potrafię z tym skończyć , nie potrafię nawet zmniejszyć dawki bo boje sie że nie zadziała , czuje sie jak bym była w uzaleznieniu , musze je zażyć by pozbyć się wszystkiego co w sobie mam i nie jest tak że sie objadam i je biorę bo zażywam jakieś 1500 kcal dziennie czasem mniej zależy od dnia, w tamtym roku dodałam podobne pytanie i większość odpowiedzi miałam bym się zgłosiła do jakieś poradni w tym problem że nie umiem iść do psychologa i mu opowiedzieć o swoim problemie mimo tego że chce nie umie sie otworzyć bo boje sie ze skieruje mnie do szpitala a tego nie chce, wole o tym napisać dlatego jestem tutaj i nadal potrzebuje pomocy. czy mogę prosić o jakieś porady jak mogę pomóc sama sobie ?

Dzień Dobry Pani Dario,

Po przeczytaniu Pani posta, stwierdzam że nie będzie możliwe poradzenie sobie Pani samej z opisanymi przez Panią symptomami, dlatego wskazana jest dla Pani potrzebna pomoc specjalistyczna w Poradni leczenia zaburzeń odżywiania lub w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Jeśli chodzi hospitalizację, to i tak Pani o tym decyduje, gdyż byłaby potrzebna Pani zgoda.

Tak więc chcę Pani powiedzieć, żeby Pani już nie zwlekała, bo piękne życie czeka na Panią...

Z przesłaniem dla Pani zadbania o siebie,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Anoreksja to poważna choroba, czasem może doprowadzić do śmierci z wyniszczenia. I nie poradziła sobie Pani z tym.
Sama sobie Pani nie pomoże, tak jak sama Pani się nie zoperuje , nie złoży ręki gdy złamana, nie wyleczy z zapalenia płuc itd. Anoreksja to choroba. Potrzebny specjalista!!!!
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Nie do psychologa, psycholog nie jest lekarzem. To psychiatra, po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.