Jak sobie poradzić z atakami paniki?

witam jak radzic sobie z atakami paniki, ktore objawiaja sie uczuciem dlawienia , uczuciem slabosci i trzesacymi sie nogami? czy sa jakies naturalne srodki ktore pomoglyby rozladowac napiecie i to uczucie strachu?

Dzień dobry!

Każda osoba cierpiąca na stany lękowe i ataki paniki wypracowuje własne metody i techniki radzenia sobie z atakami paniki. Niektóre z nich są uniwersalne - np. unikanie używek i substancji psychoaktywnych (np. mocna herbata, kawa, alkohol), uregulowanie rytmu dnia (snu, odżywiania itp.), umiarkowana i dostosowana do siebie aktywność fizyczna, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne, medytacja itp.
Zawsze należy się także osobiście skonsultować z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą, aby rozważyć podjęcia leczenia farmakologicznego i/ lub psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam,
W takiej sytuacji można zastosować doraźne środki uspokajające i w tym celu skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub farmaceutą jeśli mają to być np preparaty ziołowe. Jednocześnie polecam skontaktować się z psychoterapeutą, który dysponuje narzędzia do pracy z tego typu dolegliwościami. Jeśli chodzi o pracę z fobiami polecam psychoterapię w nurcie NLPt lub behawioralno-poznawczym.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, myślę, że przede wszystkim należy się zając samymi atakami tzn ich przyczynami. Ataki paniki nie są naturalnym stanem. Doraźnie może pani stosować leki, środki uspokajające - jednak w dłuższej perspektywie zachęcam do podjęcia terapii w celu wyeliminowania przyczyn ataków. Pozdrawiam.