Jak sobie poradzić z atakami strachu?

Witam, mam 20 lat i od dłuższego czasu (ponad rok) zdarzają się w moim życiu nieuzasadnione napady strachu , brak odczuwania jakichkolwiek emocji , brak empatii ,przygnębienie, uczucie "kamieni" w żołądku, brak apetytu, które później znikają ale nawracają cyklicznie , zazwyczaj co 1,5-2 miesiące i trwają ok 2-3 tygodnie . Dochodzi do tego ciągły brak ochoty na seks, mimo że od 2 lat jestem w bardzo udanym związku. To wszystko bardzo odbija się na naszej relacji z partnerem i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.

Dzień dobry, z opisu Pani objawów wynika, że cierpi Pani na zaburzenia lękowe. Warto skonsultować się z lekarzem psychiatra , być może konieczna będzie farmakoterapia oraz zastanowić się o psychoterapii. Trudno po mailu stwierdzić co jest przyczyną Pani objawów, jednak warto wyeliminować je z życia bo mogą wiele w przyszłości popsuć jeśli nie zapanuje Pani nad tymi objawami. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Tak nie musi być!

Zachęcałabym, by już Pani nie czekała i sięgnęła po potrzebne Pani wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, celem diagnostyki zaprezentowanych przez Panią symptomów oraz (ewentualnego) ich leczenia.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com