Jak sobie poradzić z bulimią?

Mam 20 lat i od prawie roku choruję na bulimię. Nie mogę od tego uciec: codzienne kłótnie w domu, przemoc, niedomówienia, niezrozumienie. Zawsze marzyłam o płaskim brzuchu, ale ćwiczenia nie przynosiły żadnych rezultatów. Co 2-3 dni wymiotuję. Nie wiem co mam zrobić.. Nie radzę sobie z tym sama, nie potrafię powiedzieć o tym nawet własnej rodzinie.. Byłam już raz u psychologa, ale z podejrzeniem anoreksji.. Zaczęły wypadać mi włosy, byłam blada i raz zemdlałam Co mam robić? jestem z tym sama....

Witam Panią,

Nie może Pani zostać z tym sama ponieważ zaburzenia odżywiania są poważną chorobą i trzeba jak najszybciej reagować. Jeżeli nie udało się Pani sprostać temu problemowi do tej pory to należy udać się o pomoc do doświadczonego psychologa a następnie dietetyka. Jeden psycholog Pani nie pomógł to nie znaczy że tak będzie z każdym następnym!
Wymuszając wymioty wyniszczy Pani swój organizm a w przyszłości odczuje Pani często nawet nieodwracalne skutki swego działania. Osobiście współpracuje z wieloma osobami borykającymi się z anoreksją czy bulimią i wiem że droga do zdrowia jest długa i wymaga od Pani silnej woli jednak wszystko jest możliwe i jeszcze będzie się Pani cieszyć życiem. Proszę jak najszybciej zgłosić się o pomoc do specjalistów.
Jeżeli miałabym Pani jeszcze pytania proszę śmiało pisać:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam