Jak sobie poradzić z ciągłym uczuciem lęku?

Ciągle się boję. Co mam zrobić?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Mam zbyt mało informacji, by móc cokolwiek powiedzieć i dać konstruktywną radę. Nie wiem, ile Pan/Pani ma lat, jaka jest Pana/Pani sytuacja rodzinna, czego dotyczą lęki, czy oprócz stanów lękowych, niepokoju i napięcia psychicznego towarzyszą Panu/Pani objawy somatyczne (cielesne), dolegliwości ze strony organizmu? W jakich sytuacjach odczuwa Pan/Pani strach? Jeżeli odczuwa Pan/Pani nieustannie uczucie lęku, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to radziłabym skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Być może jest to nerwica? Lekarz po wywiadzie z Panem/Panią będzie mógł postawić diagnozę i zaproponuje najlepsze leczenie – leki i/lub psychoterapię.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witaj,
ważne jest czego dotyczą Twoje lęki, kiedy konkretnie się pojawiają. Lęk bywa największą zmorą kiedy na siłę chcemy się go pozbyć, mimo tego, że brzmi to dziwnie, w przypadku radzenia sobie z lękiem istotna jest akceptacja tego, że on się pojawia. A kolejnym krokiem jest dopiero przyglądanie się temu co albo kto go wywołuje. Proponuję zgłoszenie się do psychologa w celu wspólnej pracy nad Twoimi lękami. Stawianie im czoła w pojedynkę bywa bardzo trudne.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Stadejek