Jak sobie poradzić z depresją?

Witam, mam 28 lat i od półtora roku cierpię na depresję. Na początku było bardzo ciężko, miałem lęki, bałem się kontaktu z ludźmi. Od prawie roku przyjmuję lek - jest naprawdę bardzo duża poprawa, tak jakby prawie wszystko mi przeszło, tylko czasami mam nawroty lęków. Mówiłem to swemu lekarzowi, ale powiedział, że to przejdzie z czasem. Depresji dostałem wydaje mi się od sterydów, nie brałem ich dużo, bo od razu nie spodobały mi się efekty, więc je odstawiłem. Czy powinienem jakoś to inaczej leczyć, czy w ogóle kiedyś mi to przejdzie na dobre???

Prawidłowo leczona depresja ma szanse całkowicie ustąpić. Ważne jest, aby stosowane leki przyjmować w odpowiednich dawkach i przez odpowiednio długi czas. Wydaje się, że obydwa warunki zostały w tym przypadku spełnione. Obecnie uważa się, że leczeniu farmakologicznemu depresji powinna towarzyszyć również psychoterapia. Tak prowadzone leczenie ma spowodować szybszą, bardziej efektywną i całkowitą poprawę. Z uwagi na używanie sterydów oraz zbieżność ich przyjmowania z wystąpieniem depresji, byłoby dobrze wykonać badania hormonalne. Niekiedy nierównowaga hormonalna może pogarszać przebieg depresji.