Jak sobie poradzić z fobią szkolną?

Mam ogromny problem, z którym męczę się już ponad rok... Chodzę do technikum, do 3 klasy. Rok temu w 2 klasie zaczęłam zauważać dziwne objawy... wymioty z rana, bóle głowy, bóle brzucha, zawroty głowy, a co najgorsze myśli samobójcze!!! Jakoś skończyłam tę drugą klasę, a w trzeciej... od jakichś dwóch miesięcy wszystko wróciło z nasileniem... Płaczę bez powodu... mam lęki po nocach, bezsenność i ogólnie wszystkiego dosyć... nawet życia, nie uśmiecham się już wcale, nie wychodzę z domu, nie radzę już sobie z tym. Mama się na mnie wydziera, że mam się zdopingować i chodzić do szkoły... ale ja nie potrafię. Chodzę do psychiatry, psychologa, ale bezskutecznie. Psychiatra dał mi leki, które początkowo działały, lecz teraz już nie... Mama była u psychiatry, który powiedział, że nie jest możliwe nauczanie indywidualne, bo to za dużo papierów jest potrzebne... i że albo zacznę chodzić do szkoły, albo mam ją rzucić... Czytałam sporo i wiem, że mogę mieć nauczanie indywidualne, tylko nie wiem, gdzie się zgłosić po pomoc... PROSZĘ MI ODPOWIEDZIEĆ... Nie wiem, co robić. Wiem tylko, że walczyć nie mam już siły... Czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

zaburzenia fobiczne, szczególnie jeśli mają podłoże w sytuacji szkolnej, powinny być leczone głównie za pomocą psychoterapii. Najlepsze wyniki uzyskuje się, stosując podejście poznawczo-behawioralne. Leki mogłyby być dobrym uzupełnieniem terapii, jednakże nie są w stanie jej zastąpić. Być może warto pomyśleć o uzupełnieniu leczenia w ten sposób?

Kwalifikacją do nauczania domowego zajmują się ośrodki psychologiczno-pedagogiczne. Z pewnością w okolicy znajduje się taki ośrodek - myślę, że pedagog szkolny lub lekarz prowadzący mógłby pomóc w znalezieniu kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie