Jak sobie poradzić z nerwicą natręctw u osoby szukającej dziewczyny?

Witam. Mam 19 lat i już od dłuższego czasu nachodzą mnie ciągle myśli o posiadaniu, szukaniu dziewczyny, gdyż jeszcze żadnej nie miałem oraz myśli, że do końca życia zostanę sam, bo mam małe doświadczenie w rozmowach z dziewczynami. Są one na tyle wkurzające, destrukcyjne, że skutecznie potrafią nawet wywołać myśli samobójcze. Mam stwierdzoną depresję i biorę mozarin i mirtagen(jedno rano, drugie na noc), ale zastanawiam się jeszcze nad tym czy przypadkiem nie mam jakiejś nerwicy natręctw. Kiedyś jak miałem może z 10 lat to często musiałem wykonywać jakieś czynności jak to w tej nerwicy bywa. Wyleczyło się to samo z wiekiem, lecz teraz mam podejrzenie, że ta nerwica natręctw wróciła, lecz jedynie tylko z natrętnymi myślami bez potrzeby wykonywania jakiś czynności. Jest to na tyle wkurzające, bo nie mogę się nawet skupić na nauce, nie mogę nawet się zrelaksować, bo ciągle dokucza mi myśl, że powinienem szukać jakiejś dziewczyny, bo w końcu zostanę sam i będzie dupa. Niby biorę te leki, które oprócz leczenia depresji stosuje się też w leczeniu nerwicy natręctw(zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych), ale nic na to nie dają. Co to może być i jak sobie z tym poradzić?

Witam.
Proszę poszukać psychoterapeuty, który wspomoże terapią leczenie farmakologiczne. Leki nie usuną przyczyny, działają objawowo, dlatego najlepsze rezultaty daje farmakologia plus psychoterapia.
Pozdrawiam
Leszek Jaroszewski

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od tego, że zauważam u Pana umiejętności introspekcyjne (wglądu w siebie) co ułatwić może Panu poradzenie sobie z trudnościami/wyzwaniami.

Mam nadzieję, że samo (już) podzielenie się, dało Panu poczucie ulgi.

Opisane przez Pana symptomy są wskazaniem, do kontynuowania leczenia farmakologicznego oraz zachęcałabym Pana do podjęcia (równolegle z farmakoterapią) terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, co byłoby dla Pana efektywnym/kompleksowym leczeniem.
Same objawy nie miną, tak wiec potrzebuje Pan specjalistycznego wsparcia oraz leczenia.

Zaprezentowane przez Pana postrzeganie siebie i świata, są wynikiem Pana mocno obniżonego nastroju depresyjnego, kiedy to widzi Pan tylko w ciemnych barwach swoją przyszłość i życie osobiste/zawodowe.

Tak nie musi być!
Jestem przekonana, że nie docenia Pan i pewnie nie zauważa, że ma wiele zalet, by móc nimi dzielić się z Innymi.
Być może nie zauważa Pan tego, co Pan ma, za bardzo skupiając się czego nie ma? (Dziewczyny).
Tak więc nie musi Pan poszukiwać akceptacji uznania dla siebie, kompulsyjnie poszukując Dziewczyny.

Wspieram Pana mentalnie, życząc tylko powodzenia w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605