Jak sobie poradzić z niekontrolowanymi atakami agresji?

Witam, od pewnego czasu mam niekontrolowane napady agresji. Nie tylko werbalnie upokażam partnera, ale także fizycznie, zaczęło się od jednego spoliczkowania, a skończyło kilka tygodni później na szarpaninie. Do tego miewam myśli samobójcze, jednak strach przed śmiercią nie pozwala mi nic zrobić. Miewam stany depresyjne, jestem nerwowa i łatwo wyprowadzić mnie z równowagi.Błagam o pomoc, jak sobie z tym poradzić? Po wczorajszej sytuacji boje sie, że partner ode mnie nie odejdzie.. Proszę o pomoc

Witam, powinna Pani skonsultować się z terapeutą, który pomoże Pani znaleźć przyczyny zachowań agresywnych (których może być wiele) i jak sobie z nimi radzić, jeśli pierwsza wizyta nie dałaby Pani nadziei na zmianę, lub taka byłaby sugestia terapeuty, że trzeba udać się do psychiatry, to radziłabym skorzystać z pomocy specjalisty, Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy wydarzyło się w Pani życiu coś szczególnego?
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji , płaczliwość
i skłonność do szybkiego denerwowania się, są reakcją
obronną ludzkiej psychiki na lęk czy trudne, bolesne przeżycie.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowo – depresyjne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
dzięki czemu odzyska Pani spokój radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl