Jak sobie poradzić z piciem alkoholu do utraty świadomości?

Witam, Mam 32 lata I problem z piciem alkoholu. Pije gora raz na tydzien, srednio 2 razy w miesiacu- towarzysko. Od stycznia do maja zdarzylo mi sie 3 razy ze urwal mi sie film. Zazwyczaj jak zamieszam alkohol. Problem w tym ze jak jestem w towarzystwie I pijez kolegami to nie mam hamulca... sa czasy ze nie mam momentu zeby przestac pic. Tzn ogolnie staram sie kontrolowac- mowie sobie 3 piwa I koniec I tak jest. Problem jest ze po jakims czasie zapominam o samo kontroli I wlewam w siebie za duz

Witam Pana
Aby Panu pomóc, potrzebna jest praca nad emocjami,
umysłem , psychiką oraz tym wszystkim, co kojarzy się
z piciem alkoholu i sprawia, że sięga Pan po kieliszek
nie bacząc na konsekwencje z tym związane.
W Pana przypadku najlepiej sprawdzi się psychoterapia,
która rozpoznaje źródła psychicznych uwarunkowań
związanych z piciem alkoholu i wzmacnia poczucie kontroli.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Nie sposób odpowiedziec na Pana pytanie bez dłuższej konsultacji. Podczas spotkania terapeuta uzaleznień jest w stanie więcej się dowiedzieć o Pana sposobach picia i z czego one wynikają. Czy pije Pan szkodliwie, czy już można powiedzieć, że ma Pan poważniejszy problem z piciem.

Modele uzaleznienia od alkoholu sa różne u różnych osó. Brak kontroli nad zaprzestaniem picia,a o tym Pan pisze, to jeden z objawów uzależnienia. Ale takich objawów musi być kilka, by można realnie było ocenić stopień problemu. Nie można w żadnej mierze na podstawie tego co Pan napisał powiedzieć, że jest Pan uzależniony lub, że faktycznie pije Pan szczegolnie szkodliwie. Potrzeba szczerej rozmowy ze specjalistą.

Coraz więcej terapeutów w Polsce pracuje z Programami Ograniczania Picia czyli w zasadzie z powrotem do kontroli nad używaniem alkoholu (jak np. ja). Na pewno warto jak najszybciej zglosic się do specjalisty zanim picie "wymknie się spod kontroli" i zacznie wpływać na życie. Prosze po prostu tego nie lekceważyć.

Pozdrawiam

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień

edyta.szafran@vp.pl