Jak sobie poradzić z pijącym chłopakiem?

Witam. Mam 22 lata i mieszkam od prawie dwóch lat w Anglii. Od niespełna roku jestem w związku z chłopakiem o 3 lata starszym. Kiedy jeszcze nie mieszkaliśmy sami, to można było jeszcze wytrzymać ten jego pociąg do alkoholu, ale jak już zamieszkaliśmy sami, to nie wiem, co mam zrobić. Nie pije codziennie, ale jak przychodzi sobota lub niedziela, to znika, a jak wraca, to robi mi awantury, że go zdradzam. A i zapomniałam dodać, że jestem w ciąży z nim, ale on jak jest pijany to krzyczy, wrzeszczy, że to nie jest jego dziecko, że chce badań. Gdy mówię mu, że zrobimy badania, to dalej zaczyna... Nie wiem, jak mam sobie samej tutaj poradzić. Kocham go i wiem, że on mnie też, bo gdy nie pije, to jest to chłopak do rany przyłóż. Znajomi radzą mi, abym go zostawiła i odeszła, ale nie wiem gdzie. Nie pracuję teraz i nie mam odłożonych żadnych pieniędzy. Do Polski też nie wrócę do rodziców, bo nie przelewa się im także. Proszę o radę...

Z przedstawionego opisu wynika, że Pani partner ma problem z nadużywaniem alkoholu - picie weekendowe, dodatkowo zachowania agresywne w trakcie upojenia. Trudno jednoznacznie na tej podstawie rozpoznać uzależnienie od alkoholu, jest to jednak na pewno picie ryzykowne, stanowiące zazwyczaj wstęp do uzależnienia. Znajduje się Pani w dość trudnej sytuacji, jest pani zależna od swego partnera, kocha go Pani, oczekujecie Państwo wspólnego dziecka, jednocześnie jego zachowanie rani Panią, przysparza cierpienia. Myślę, że dobrym rozwiązaniem może być szczera rozmowa - "na trzeźwo" z partnerem, przedstawienie mu swoich obaw, poczucia braku stabilizacji oraz próba namówienia go na podjecie terapii odwykowej.