Jak sobie poradzić z tą sytuacją?

Mam 32 lata. Mąż zostawił mnie w ciąży, odszedł do innej kobiety. To było ponad rok temu. Nie potrafię się pozbierać psychicznie.

Oczywiście żyję, jakoś tam funkcjonuję, ale odczuwam lęk przed życiem. Czy sobie poradzę? Bardzo się boję:( Czuję bezsens życia. Na pewno nie odbiorę sobie życia, ale to wszystko nie ma sensu. Nie potrafię też przestać myśleć o mężu, cały czas mam nadzieję, że wróci... Nie widzę już szans na ułożenie sobie życia.

Byłam na psychoterapii, ale nadal czuję się bezwartościowa, gorsza od tej kobiety, do której mąż odszedł. Pozdrawiam.

Witam!

Pani sytuacja jest bardzo trudna i wymaga czasu, aby mogła Pani odzyskać równowagę psychiczną. Czas jest najlepszym lekarstwem na złamane serce. Wraz z odejściem męża bardzo zaniżyła się Pani samoocena. Nad tym problemem powinna Pani popracować z psychologiem. Odzyskanie poczucia własnej wartości i pozbycie się myśli i ciągłego porównywania, pozwoli Pani porawić nastrój i lepiej funkcjonować.

Emocje związane z rozstaniem są trudne i powodują duże napięcie psychiczne. Dlatego czuje się Pani przytłoczona i ma myśli samobójcze. W takiej sytuacji warto skonsultować się z psychiatrą i może zacząć przyjmować zalecone przez niego leki. Mogłaby Pani odciażyć swoją psychikę i lepiej funkcjonować.

Także dobrą pomocą byłoby uczęszczanie na spotkania grupy wsparcia. Mogłaby Pani poznać inne kobiety z podobnym problemem, opowiedzieć o swoich uczuciach, ale przede wszystkim znaleźć zrozumienie i wsparcie. Dzięki temu byłaby Pani w stanie łatwiej i szybciej poradzić sobie z problemami.

Pozdrawiam.